Bez względu na to, o jakiej porze roku wynajmiesz nasz dom w Zakopanem – nie będziesz się nudzić! Villa 9A jest dosłownie otoczona atrakcjami, zarówno dla dzieci jak i dorosłych.
Zakopane zachęca do aktywnego wypoczynku nie tylko ze względu na bliskość Tatr. Intensywny rozwój turystyki w zaowocował w ostatniej dekadzie powstaniem wielu interesujących miejsc, w których możesz oddać się relaksowi czy uprawiać sport bez względu na zewnętrzną aurę. Poniżej znajdziesz kilka podpowiedzi, które mogą Cię zainspirować podczas planowania urlopu w Zakopanem.
Tatrzańskie szlaki – nie tylko dla wytrawnych turystów
Wejście do Tatrzańskiego Parku Narodowego oddalone jest zaledwie 500 m od domu. Najbliżej znajduje się Droga pod Reglami oraz Dolina Białego, z której można dojść do Drogi nad Reglami, by osiągnąć z niej kilka tatrzańskich szczytów. Wystarczy wymienić choćby: Grzybowiec, Giewont czy Czerwone Wierchy. Nieco dalej znajdują się Kuźnice, do których można dotrzeć pieszo w 30 min. i dalej przedostać się na Kasprowy Wierch – koleją linową lub zielonym szlakiem. Stąd grań polskich Tatr stoi otworem dla każdego, kto chciałby podjąć to wyzwanie.
Centralny Ośrodek Sportu – dla zdrowia i relaksu
Od Centralnego Ośrodka Sportu (COS) w Zakopanem dzieli Cię zaledwie 350 m. Warto zatem skorzystać z szerokiej oferty m.in. odnowy biologicznej. Do wyboru masz wiele możliwości: kriokapsułę, fale uderzeniowe, hydromasaż suchy, fizykoterapię, hydroterapię, saunę i siłownię. Na terenie ośrodka znajduje się również największe lodowisko na Podhalu, o powierzchni 1800 m² z dodatkową atrakcją – profesjonalnym torem lodowym, który jest otwarty nie tylko dla zawodowych sportowców. Więcej informacji znajdziesz TUTAJ.
Snowlandia – Zimowy Park Rozrywki
Równie blisko, bo zaledwie 400 m od domu znajduje się „Śnieżna Kraina” Zakopanego, zlokalizowana tuż pod Wielką Krokwią. Tworzą ją wybudowane ze sztucznego śniegu: Śnieżny Labirynt oraz Śnieżny Zamek z kilkunastometrowymi basztami, z których rozciąga się widok na Wielką Krokiew czy Giewont. Na terenie Zimowej Krainy znajduje się również szeroki, dwukilometrowy tor saneczkowy, z którego chętnie korzystają nie tylko dzieci. Więcej informacji znajdziesz TUTAJ.
Park linowy Złota Grań – na szczycie Gubałówki
Na Gubałówkę, podobnie jak do Kuźnic możesz dotrzeć w 30 min. piechotą. Na szczycie tego popularnego miejsca w Zakopanem znajduje się jeden z największych parków linowych w Polsce! Tworzą go: 7 tras o różnych stopniach trudności, ponad 100 przeszkód, 700-metrowy zjazd na tyrolkach, 16 metrowy pal, oraz ścianka wspinaczkowa. W ofercie parku linowego znajduje się również specjalnie przygotowana trasa dla dzieci, paintball oraz strzelnica. Więcej informacji znajdziesz TUTAJ.
Aqua Park Zakopane – wodne atrakcje przez cały rok
Woda i góry to doskonałe połączenie, które ma zbawienny wpływ na Twój organizm. Zaledwie 1500 m dzieli Cię od nowoczesnego Aqua Parku, w którym oprócz tradycyjnych basenów znajduje się wiele innych atrakcji. Należą do nich: huśtawka wodna wywołująca falę, dzika rzeka do złudzenia przypominająca nurt górskiego potoku, zewnętrzny basen z wodą termalną, jacuzzi i zjeżdżalnie wodne. Na terenie Aqua Parku dostępny jest również taras widokowy – idealne miejsce na kąpiel słoneczną z pięknym widokiem na panoramę Tatr. Więcej informacji znajdziesz TUTAJ.
Narciarskie trasy biegowe – nie tylko dla zaawansowanych
Zimą możesz skorzystać z wielu ciekawych tras biegowych. Najbliżej naszego domu znajdują się:
- Kościelisko – trasa biegowa Ośrodka Biathlonowego w Kirach,
- Zakopane – trasa biegowa na Górnej Równi Krupowej położona w samym centrum miasta, z widokiem na Giewont,
- Zakopane – trasa biegowa Centralnego Ośrodka Sportu pod skocznią, najbardziej wyczynowa w regionie,
- Kościelisko – pięknie położone trasy biegowe na Chotarzu.
Stoki narciarskie – białe szaleństwo
Maksymalnie 2000 m dzielą Cię od najpopularniejszych zjazdowych tras narciarskich, do których należą:
- stoki na Kasprowym Wierchu dla zaawansowanych – dwie trudne trasy – Gąsienicowa i Goryczkowa z wyciągami narciarskimi,
- stoki na Nosalu dla początkujących i dzieci – łagodne i szerokie trasy z wyciągami orczykowymi,
- stoki na Polanie Gubałówka dla początkujących i średnio zaawansowanych narciarzy – dwie trasy i jeden wyciąg,
- ośrodek narciarsko-rekreacyjny Harenda z łatwymi trasami dla początkujących oraz trudniejszymi dla zaawansowanych – 4 wyciągi orczykowe i jedna kolej krzesełkowa,
- stoki na Polanie Szymoszkowej dla początkujących – kolej linowa na sam szczyt Gubałówki i szkoła narciarska.
Kładka w koronach drzew – spacer na wysokości
Ta wyjątkowa ścieżka edukacyjna znajduje się 40 min. drogi samochodem od Zakopanego, na Słowacji w Bachledovej Dolinie. Kładka została usytuowana w samym sercu pięknego lasu, na granicy Pieńskiego i Tatrzańskiego Parku Narodowego. Stanowi niewątpliwą atrakcję dla rodzin z dziećmi oraz dla każdego, kto chciałby się przyjrzeć naturze Magury Spiskiej z wysokości ponad 20 m. Na trasie o długości 600 m znajdują się przystanki dydaktyczne, a ścieżka zakończona jest ponad 30-metrową wieżą widokową, z której rozciąga się piękny widok na Tatry, Pieniny i Zamagurze. Więcej informacji znajdziesz TUTAJ.
Termy Chochołowskie – największe na Podhalu
Niecałe 20 km dzieli Cię od kompleksu termalnego w Chochołowie, w którym znajdują się m.in.: ponad 30 basenów z wodą o różnych właściwościach (surowa woda siarkowa, woda solankowa jodowana), stanowiska z hydromasażem, rwąca rzeka, siatka do wspinaczki czy gejzery wodne. Z dobroczynnych właściwości term możesz korzystać przez cały rok, bowiem woda w basenach osiąga temperaturę 32-36°C. Na terenie kompleksu możesz również skorzystać z siłowni i strefy SPA, w tym z największego saunarium na Podhalu i przeszklonej sauny z widokiem na Tatry. Więcej informacji znajdziesz TUTAJ.
Skoki narciarskie – widowisko na żywo
Villa 9A położona jest zaledwie 400 m od Wielkiej Krokwi, co oznacza, że zimowe skoki narciarskie możesz oglądać niemal z okna domu! A jest na co popatrzeć, bowiem właśnie na Wielkiej Krokwi odbywają się na początku każdego roku zawody Pucharu Świata i Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich. Więcej informacji znajdziesz TUTAJ.