Villa 9A jest otoczona atrakcjami, zarówno dla dzieci jak i dorosłych

Bez względu na to, o jakiej porze roku wynajmiesz nasz dom w Zakopanem – nie będziesz się nudzić! Poniżej znajdziesz kilka podpowiedzi, które mogą Cię zainspirować podczas planowania urlopu w Zakopanem.

Tatrzańskie szlaki

Nie tylko dla wytrawnych turystów

Wejście do Tatrzańskiego Parku Narodowego oddalone jest zaledwie 500 m od domu. Najbliżej znajduje się Droga pod Reglami oraz Dolina Białego, z której można dojść do Drogi nad Reglami, by osiągnąć z niej kilka tatrzańskich szczytów. Wystarczy wymienić choćby: Grzybowiec, Giewont czy Czerwone Wierchy. Nieco dalej znajdują się Kuźnice, do których można dotrzeć pieszo w 30 min. i dalej przedostać się na Kasprowy Wierch – koleją linową lub zielonym szlakiem. Stąd grań polskich Tatr stoi otworem dla każdego, kto chciałby podjąć to wyzwanie.

Dla rodzin

Snowlandia – Zimowy Park Rozrywki

Wejście do Tatrzańskiego Parku Narodowego oddalone jest zaledwie 500 m od domu. Najbliżej znajduje się Droga pod Reglami oraz Dolina Białego, z której można dojść do Drogi nad Reglami, by osiągnąć z niej kilka tatrzańskich szczytów. Wystarczy wymienić choćby: Grzybowiec, Giewont czy Czerwone Wierchy. Nieco dalej znajdują się Kuźnice, do których można dotrzeć pieszo w 30 min. i dalej przedostać się na Kasprowy Wierch – koleją linową lub zielonym szlakiem. Stąd grań polskich Tatr stoi otworem dla każdego, kto chciałby podjąć to wyzwanie.

Park linowy Złota Grań – na szczycie Gubałówki

Na Gubałówkę, podobnie jak do Kuźnic możesz dotrzeć w 30 min. piechotą. Na szczycie tego popularnego miejsca w Zakopanem znajduje się jeden z największych parków linowych w Polsce! Tworzą go: 7 tras o różnych stopniach trudności, ponad 100 przeszkód, 700-metrowy zjazd na tyrolkach, 16 metrowy pal, oraz ścianka wspinaczkowa. W ofercie parku linowego znajduje się również specjalnie przygotowana trasa dla dzieci, paintball oraz strzelnica. Więcej informacji znajdziesz TUTAJ.

Aqua Park Zakopane – wodne atrakcje przez cały rok

Woda i góry to doskonałe połączenie, które ma zbawienny wpływ na Twój organizm. Zaledwie 1500 m dzieli Cię od nowoczesnego Aqua Parku, w którym oprócz tradycyjnych basenów znajduje się wiele innych atrakcji. Należą do nich: huśtawka wodna wywołująca falę, dzika rzeka do złudzenia przypominająca nurt górskiego potoku, zewnętrzny basen z wodą termalną, jacuzzi i zjeżdżalnie wodne. Na terenie Aqua Parku dostępny jest również taras widokowy – idealne miejsce na kąpiel słoneczną z pięknym widokiem na panoramę Tatr.

Kładka w koronach drzew – spacer na wysokości

Ta wyjątkowa ścieżka edukacyjna znajduje się 40 min. drogi samochodem od Zakopanego, na Słowacji w Bachledovej Dolinie. Kładka została usytuowana w samym sercu pięknego lasu, na granicy Pieńskiego i Tatrzańskiego Parku Narodowego. Stanowi niewątpliwą atrakcję dla rodzin z dziećmi oraz dla każdego, kto chciałby się przyjrzeć naturze Magury Spiskiej z wysokości ponad 20 m. Na trasie o długości 600 m znajdują się przystanki dydaktyczne, a ścieżka zakończona jest ponad 30-metrową wieżą widokową, z której rozciąga się piękny widok na Tatry, Pieniny i Zamagurze.

Dla aktywnych

Centralny Ośrodek Sportu – dla zdrowia i relaksu

Od Centralnego Ośrodka Sportu (COS) w Zakopanem dzieli Cię zaledwie 350 m. Warto zatem skorzystać z szerokiej oferty m.in. odnowy biologicznej. Do wyboru masz wiele możliwości: kriokapsułę, fale uderzeniowe, hydromasaż suchy, fizykoterapię, hydroterapię, saunę i siłownię. Na terenie ośrodka znajduje się również największe lodowisko na Podhalu, o powierzchni 1800 m² z dodatkową atrakcją – profesjonalnym torem lodowym, który jest otwarty nie tylko dla zawodowych sportowców. Więcej informacji znajdziesz TUTAJ.

Narciarskie trasy biegowe – nie tylko dla zaawansowanych

Zimą możesz skorzystać z wielu ciekawych tras biegowych. Najbliżej naszego domu znajdują się:

Kościelisko – trasa biegowa Ośrodka Biathlonowego w Kirach,
Zakopane – trasa biegowa na Górnej Równi Krupowej położona w samym centrum miasta, z widokiem na Giewont,
Zakopane – trasa biegowa Centralnego Ośrodka Sportu pod skocznią, najbardziej wyczynowa w regionie,
Kościelisko – pięknie położone trasy biegowe na Chotarzu.

Stoki narciarskie – białe szaleństwo

Maksymalnie 2000 m dzielą Cię od najpopularniejszych zjazdowych tras narciarskich, do których należą:

stoki na Kasprowym Wierchu dla zaawansowanych – dwie trudne trasy – Gąsienicowa i Goryczkowa z wyciągami narciarskimi,
stoki na Nosalu dla początkujących i dzieci – łagodne i szerokie trasy z wyciągami orczykowymi,
stoki na Polanie Gubałówka dla początkujących i średnio zaawansowanych narciarzy – dwie trasy i jeden wyciąg,
ośrodek narciarsko-rekreacyjny Harenda z łatwymi trasami dla początkujących oraz trudniejszymi dla zaawansowanych – 4 wyciągi orczykowe i jedna kolej krzesełkowa,
stoki na Polanie Szymoszkowej dla początkujących – kolej linowa na sam szczyt Gubałówki i szkoła narciarska.

Kulig

Na kulig tylko w Zakopanem! Zimowe kuligi połączone z ogniskiem, śpiewem i regionalnym poczęstunkiem są jedną z ulubionych turystycznych atrakcji Zakopanego. Kulig składa się z zaprzęgów konnych ciągnących jadące jedne za drugimi sanie. Jest to rodzaj zabawy której często towarzyszy muzyka i śpiew góralski oraz dobra zabawa zakończona, ucztą przy ognisku lub w regionalnym szałasie.

Skutery śnieżne

Białe szaleństwa na skuterach śnieżnych po malowniczych terenach Zakopanego oraz całego Regionu Podhale. Podczas wyprawy przejedziecie kilkadziesiąt kilometrów, dotrzecie w tereny, które zimą są niedostępne, można zdobyć je tylko na skuterze śnieżnym. To prawdziwa przygoda, dzień pełen wrażeń i emocji na zimowych pojazdach. W połowie wprawy dojedziecie w miejsce, gdzie rozpalimy ognisko, upieczemy kiełbaski, wypijemy gorącą herbatę z sokiem malinowym oraz będą także dania kuchni regionalnej.

Bliskość Tatr

Do większości z powyższych miejsc możesz dotrzeć piechotą spokojnym spacerem w kilkanaście, a nawet kilka minut! Jeżeli planujesz dalszą podróż bez samochodu, do najbliższego przystanku autobusowego masz 400 m, a do postoju taksówek – 800 m.

rezerwuj dom